Żegnamy koleżankę Elżbietę Szućko

elzbieta-szucko

 

 

 

Z głębokim smutkiem informujemy, że w dniu 11.04.2020 roku  w wieku 58 lat zmarła koleżanka Elżbieta Szućko.
Elżbieta była w grupie członków Związku Kynologicznego Oddział w Radomiu, którzy działali od  początków jego powołania. Wstąpiła do Związku w kwietniu 1988 roku.
Jako członkini i działaczka Związku, Elżbieta znana była przede wszystkim ze swojej ogromnej wiedzy kynologicznej, popartej wieloletnim prowadzeniem  hodowli psów oraz doświadczeniem wystawowym. Miała niebywałe wyczucie i „kynologiczne oko” przy ocenie i wyborze szczeniąt, typując zawsze te najbardziej cenne pod względem hodowlanym i wystawowym.
Była pasjonatką psów z grupy terierów. Z dużymi sukcesami hodowała bardzo ciekawą lecz trudną w hodowli  rasę sealyham terier, zdobywając wszystkie najważniejsze tytuły w tym te najcenniejsze Zwycięzcy Świata.   
 Przez wiele lat swojej działalności pełniła szereg ważnych funkcji w strukturach Oddziału, Była asystentem kynologicznym i wieloletnim kierownikiem sekcji teriera, gdzie z dużym zaangażowaniem i znawstwem przekazywała cenne rady i uwagi młodym i niedoświadczonym adeptom kynologii.
Wielokrotnie wybierana przez członków Oddziału do pełnienia funkcji przewodniczącej Oddziałowego Sądu Koleżeńskiego, a także członka Oddziałowej Komisji Rewizyjnej.
Za swoją działalność została uhonorowana Złotą Honorową Odznaką Związku Kynologicznego w Polsce.
W imieniu Zarządu Oddziału a także jego członków z głębokim żalem żegnamy Elżbietę i dziękujemy za to wszystko co wniosła do rozwoju kynologii w Polsce i naszego Oddziału.  
Składamy również wyrazy współczucia i kondolencje najbliższej rodzinie Elżbiety.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 15 kwietnia.